Pracujeme na splnění našeho volebního programu

Jednou týdně probíhají Rady města, na kterých byly mimo jiné navrženy komise a dne 15.12.2014 proběhlo 2. Zastupitelstvo města Hostinné, na kterém byly schváleny.

Starostka s místostarostou zastupitelstvu potvrdili priority, kterými jsou revitalizace sídliště a vybudování sportovně-kulturního areálu koupaliště.

Pro naše sdružení Hostinné žije! a splnění toho, co jsme slíbili, jsou klíčové komise pro rozvoj, sportovní komise, komise pro životní prostředí a  komise prevence kriminality. A k naplnění našich cílů bude směrovat naše další aktivita, a to nejen v těchto konkrétních komisích. Samozřejmostí je především hledání vhodných dotačních výzev, bez kterých se neobejdeme a o které budeme usilovat. Budeme se ale samozřejmě podílet se stejným nasazením i na ostatních projektech.

Seznam schválených komisí je následující:

  • školská komise
  • komise pro rozvoj
  • kulturní komise
  • sportovní komise
  • komise pro životní prostředí
  • silniční komise
  • sociální komise
  • komise pro regeneraci města - komise, která jako jediná fungovala za bývalého vedení a s ní souhlasíme, aby fungovala i nadále. Pan Anděl byl radě města představit její zřizovací účel, její možnosti a plány do budoucna, se kterými nelze jinak než souhlasit. Důležitým úkolem této komise bude vytvoření nového strategického plánu regenerace města, který je v současné podobě zastaralý a neumožňuje čerpat dostatek možných dosažitelných dotačních prostředků.
  • komise prevence kriminality - vznikla v návaznosti na dotační program ČR, kdy se v roce 2015 bude připravovat strategický plán prevence kriminality  a čerpat dotace začneme v roce 2016. Její předsedkyní bude pravděpodobně Kateřina Šitinová. Více v dalším článku.

Cítíme jako důležité upozornit na to, že naše město není v dobré finanční kondici, jak bylo prezentováno. Úvěry které se čerpaly na výstavbu sokolovny a kanalizace jsou k dnešnímu dni stále ve výši 28.750.000,- Kč, kdy jejich splacení je předpokládáno až v roce 2021.

Zastupitelé schválili návrh výše odměn radním, zastupitelům a předsedům výborů. Pro komise nebyla zatím navržena žádná odměna. Naše sdružení HŽ bude z odměn zastupitelů pořádat další různé akce pro Hostiňáky.

Za Hostinné žije! Vaši zastupitelé L. Bohačíková, P. Kesner, M. Kosinová, K. ŠitinováNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>