Postřehy z ustavujícího zasedání zastupitelstva

Dovolím si nastínit své postřehy z tohoto zasedání.

Přišla jsem před 13hod. Sál už byl plný, což jsem předpokládala a byla jsem ráda, že je zájem. Bohužel jsem ale nic neviděla. Škoda, že nešlo zastupitele města trošku „dát“ do výšky, abychom na ně lépe viděli. Nic to ale nemění na tom, že to dopadlo tak, jak si většina obyvatel města, včetně mne, přála.

Úvodního slova se ujal stávající starosta pan Bc. Klíma. Poté, co se odhlasoval nový starosta, vedla jednání paní Ing. Sahánková.
Můj názor – oba dva se toho zhostili výborně. U pana Klímy se nedivím, přeci jen 20 let praxe, je 20 let praxe. Ale i jeho mohly přemoci emoce, či jiné dojmy, ale nestalo se tak.
Ani paní Sahánková samozřejmě není úplný nováček na politické scéně, proto mne nepřekvapilo, že i ona to velmi dobře zvládla. K pár malým střetům přeci jen došlo, ale myslím, že to k tomu patří a vůbec jsem neměla pocit, že by se někdo choval tak, abych se styděla. Což někdy, když se koukáme na naše poslance…
Velmi se mi líbil příspěvek do diskuze pana ředitele ZŠ Mgr. Sogela, který upozornil na to, že by neměl být v zastupitelstvu nikdo, kdo má jakékoli vazby na město. Dále jsem byla potěšena příspěvkem paní Mrštíkové, která upozornila na velkou problematiku našeho města, a to drogy. A pak také zazněl příspěvek bývalého starosty ohledně RM, respektive jejího složení. Nepřekvapilo mne, že vystoupil, ale na druhou stranu, kdo byl v RM za jeho starostování? Pouze jeho strana a jejich koaliční partneři…

Na závěr malé shrnutí:

Novou starostkou města se stala pani Ing. Dagmar Sahánková ze SPLH – gratuluji. Nezávidím ji tuto funkci, neboť ji hodně lidí nic nedaruje a bude pod velmi ostrým dohledem. Přeji ji proto velmi sil, energie a hlavně hodně kvalitních lidí kolem sebe!
Místostarostou se stal pan Mgr. Petr Kesner ze sdružení HŽ – STAN – gratuluji.
Předsedou finančního výboru byl navržen Ing. Petr Plecháč ČSSD, který byl i zvolen.
Předsedou kontrolní komise byl zvolen Jiří Pulpán – SPLH, neboť o tuto funkci neměl nikdo z opozice zájem.
Do RM byli navrženi a také odsouhlaseni:
Pani Kazihnitková, paní Kosinová, paní Nossková, pan Plecháč, pan Stavrovski a samozřejmě je členem starostka a místostarosta.

Všech 21 zvolených zastupitelů:
Hana Kazihnítková (SPLH)
Dušan Kučera (SPLH)
Radomíra Nossková (SPLH)
Aleš Pírek (SPLH)
Jiří Půlpán (SPLH)
Ing. Dagmar Sahánková (SPLH)
Richard Stavrovski (SPLH)
Miroslav Šmíd (SPLH)
Ladislava Bohačíková (HŽ)
Mgr. Petr Kesner (HŽ)
Martina Kosinová (HŽ)
Mgr. Kateřina Šitinová (HŽ)
Ing. Petr Chmelík (ČSSD)
Ing. Petr Plecháč (ČSSD)
Marie Valešová, DiS. (Ano)
Milan Václavík (Nestraníci)
MUDr. Libor Erlebach (KDU-ČSL)
Bc. Karel Klíma (KDU-ČSL)
Ing. Petr Maštalíř (KDU-ČSL)
Mgr. Jan Materna, Ph.D. (KDU-ČSL)
Petr Šmíd (KDU-ČSL)

Šárka GazárkováNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>