Jak si představujeme rozvoj pracovních míst a infrastruktury?

Musíme promyslet strategii toho, co město může nabídnout a z toho maximálně čerpat – nižší nájem, prostory, pomoc při financování…? Začneme pravidelně komunikovat s drobnými podnikateli a řemeslníky a budeme je podporovat.

Máme zde základnu průmyslových prostor v havarijním stavu, a proto musíme zmapovat poptávku velkých firem sídlících v okolí. Cílem je zjistit, zda nakupují nějakou službu draze a z daleka. V současné době hledají úspory všichni.

Například: Fides, který našel „díru“ na trhu a myje vratné obaly pro různé evropské země i pro společnost, ve které sama pracuji.

Pokud se najde mezera na trhu, pak se prověří možnosti městského majetku, zjistí se, jaké dotační výzvy jsou či v blízké době budou otevřeny, a poté bude následovat komunikace s různými subjekty. Těm se nabídne spolupráce a pomoc při čerpání dotací. Můžeme pro ně udělat Hostinné tak zajímavé, že je sem přilákáme? Já věřím, že ano.

Martina KosinováNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>