ANO, Hostinné žije! a bude žít…

Předvolební konání v Hostinném opravdu graduje. Stačí si pozorně přečíst jednotlivé volební programy, články, příspěvky, glosy a komentáře stran usilujících získat potřebnou část hlasů místních voličů. Některé jsou k zamyšlení, jiné k pousmání a najdou se i některé, které jsou „k pláči“.

Shrňme si tedy dění posledních měsíců a týdnů na veřejné scéně našeho městečka. ANO, iniciovali jsme podpisovou akci na podporu Místního referenda. ANO, získali jsme potřebný počet podpisů od obyvatel Hostinného. ANO, zastupitelstvo města přijalo navrhované otázky z referenda za své. ANO, mohli jsme dále trvat na jeho konání (tedy já Petr Kesner coby zmocněnec po dohodě s ostatními členy přípravného výboru). Proč se tak NEstalo jsem se snažil vysvětlit dopisem všem signatářům předloženého návrhu (viz. naše webové stránky).

Jiný pohled na věc má stávající starosta pan Bc. Klíma a nyní se svojí troškou do mlýna přicházejí další. Nicméně pokud se chce k tomuto tématu někdo vyjadřovat, měl by být účastníkem konání. Toto společně s panem starostou, stávajícími zastupiteli a všemi, co návrh podepsali, splňujeme. To, že má na celou věc někdo odlišný názor respektujeme a snažíme se vždy vysvětlit dosti podrobně své postoje. Co je však přinejmenším zvláštní, že se ve volebních programem náhle objevují témata velice úzce spjatá s otázkami v Místní referendu. ANO už vím! Průnik témat na tak malém městě :-)…

Mýliti se je lidské a tak i my jsme udělali některé chyby, když jsme vstoupili do stojatých vod místního veřejného života pod hlavičkou HOSTINNÉ ŽIJE! Bohužel nejsme neomylní a už vůbec si to nemyslíme. Nicméně s každým tímto nedostatkem jsme poučenější a aktívnější v hledání řešení a východisek. ANO, i my máme možnost se obrátit a informovat u zkušenejších politiků a využít rad profesionálů v daném oboru (komunální politika, finance, právo,… atd.)

Vím, že papír, internet, snese vše, ale populistických výlevů, výkřiků a ukazování prstem na toho či onoho je tu v poslední době více než dost. ANO, je to velmi snadné od klávesnice kritizovat a útočit na své potencionální oponenty. To ovšem může dle mého soudu někdo, kdo je aktivní v místní politice již nějaký čas a ne cca 2 měsíce před dnem D. Věřím, že konečně někoho z těchto místních „politiků“ potkáme na některé akci jejich či našeho sdružení a nebo třeba „jen“ na jednání zastupitelstva. Potom se dostaneme od slov k činům a kvalita života v Hostinném půjde vzhůru i bez ohledu na práci radnice a budu moci těmto lidem v jejich slova uvěřiti :-).

Petr KesnerNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>