Ustavující zasedání městského zastupitelstva.

Vážení spoluobčané, jsme všichni srdečně zváni na ustavující zasedání městského zastupitelstva, které se bude konat v sobotu 8.11.2014 od 13.00 hod. v sále Národního domu v Hostinném… Těšíme se na Vás. STAN – Hostinné žije! (Petr Kesner)Koaliční smlouva pro Hostinné je podepsána.

Koaliční smlouva o spolupráci v orgánech města Hostinné ve volebním období 2014 – 2018 SPLH – Sdružení pro lepší Hostinné, jednající Dagmar Sahánkovou (předseda sdružení) a sdružení HOSTINNÉ ŽIJE! jednající Petrem Kesnerem na základě výsledků voleb do Zastupitelstva města Hostinné ze dne 10. a 11. října 2014, při vědomí blízkosti programů smluvních stran a v […]Co se děje? Co je nového?

Možná to vypadá, že se nic neděje, ale věřte, že děje, jen to zatím není úplně vidět. V těchto dnech vrcholí koaliční jednání. Jak jistě tušíte, hlavním naším partnerem je SPLH a věříme, že naše vzájemná spolupráce bude pro město přínosná a Vy jako občané to oceníte. Minulý týden si všichni zastupitelé převzali své mandáty […]Podporujeme Adolfa Klepše.

Vážení voliči, občané Hostinného, ještě jednou Vám všem děkujeme za Vaši podporu a hlasy ve volbách, je to pro nás velká pocta a zodpovědnost. Tím pro nás skončila ta nejdůležitější část, kdy se rozhodovalo přímo o uspořádání v Hostinném, avšak veškeré volby tím ještě neskončily. Neskončily proto, že probíhají volby do senátu, kam se za […]Povolební čas – poděkování.

Vážení spoluobčané města Hostinné, dovolte nám v první řadě poděkovat všem voličům, kteří u letošních komunálních voleb dali důvěru našim kandidátům. Sdružení Hostinné žije! – STAN získalo 4 mandáty, se kterými jdeme na radnici naše město spravovat, pracovat na jeho dalším rozvoji, ale rozhodně ho nejdeme ovládat. Dále chceme poděkovat všem ostatním voličům za jejich […]ANO, Hostinné žije! a bude žít…

Předvolební konání v Hostinném opravdu graduje. Stačí si pozorně přečíst jednotlivé volební programy, články, příspěvky, glosy a komentáře stran usilujících získat potřebnou část hlasů místních voličů. Některé jsou k zamyšlení, jiné k pousmání a najdou se i některé, které jsou „k pláči“. Shrňme si tedy dění posledních měsíců a týdnů na veřejné scéně našeho městečka. […]Jak si představujeme rozvoj bydlení a podporu místních řemeslníků?

Soukromý majetek město zmapuje otevřené nebo plánované dotační výzvy a poskytne občanům informace a návod, jak svůj majetek zvelebit. Přednášky, Zpravodaj,.. Městský majetek provede se takzvaná A,B,C analýza městského majetku spojená s vyhodnocením rizik a připraví se časový plán rekonstrukce. Výsledkem bude zveřejňování zakázek nad 50 tis. Kč Město uvolní stavební parcely, aby zastavil odliv obyvatel Státní silnice […]Jak si představujeme rozvoj pracovních míst a infrastruktury?

Musíme promyslet strategii toho, co město může nabídnout a z toho maximálně čerpat – nižší nájem, prostory, pomoc při financování…? Začneme pravidelně komunikovat s drobnými podnikateli a řemeslníky a budeme je podporovat. Máme zde základnu průmyslových prostor v havarijním stavu, a proto musíme zmapovat poptávku velkých firem sídlících v okolí. Cílem je zjistit, zda nakupují nějakou službu […]Předvolební boj.

K napsání tohoto příspěvku na naše webové stránky mne vlastně přivedl jeden z komentářů pana Junka (TOP 09) pod článkem Demokracie nepláče. – http://hostinnezije.cz/demokracie-neplace.html Ať je vykládána a prezentována účastníky i pozorovateli předvolební kampaň jakkoliv, v žádném případě se z naší strany nejedná o boj o město, o počty zastupitelů, o ovládnutí radnice apod. Přestože […]Drakiáda.

Včerejší odpolední nebe v Hostinném patřilo drakům. Na „Hliňáku“ se sešla více než stovka dětí a nespočet rodičů, prarodičů a dalších, co si nenechali lety draků ujít. Počasí nám přálo, i když vítr by mohl být silnější. Bohužel ne všem se podařilo vzlétnout a tak se na nebi v jeden okamžik vznášelo 42 draků. Rekord […]